U funkciji je web stranica www.zivotjeupitanju.ba na kojoj se građani Kantona Sarajevo mogu prijaviti na preventivne preglede ranog otkrivanja raka grlića maternice i dojke. Planirano je da se obavi oko 12.000 ovih pregleda u javnim i privatnim zdravstvenim ustanovama u Kantonu Sarajevo.
Trošak pojedinačnog pregleda iznosi 60 KM, a cjelokupan iznos po svakom pregledu za sve stanovnike Kantona Sarajevo snosi Ministarstvo zdravstva KS.
Pregledi će se vršiti do popunjavanja kvote, a zainteresirani će se pozivati na pregled od strane ovlaštenih klinika prema datumu online prijave.
Aplicirati mogu osobe pod uslovom:
– da nisu prebolovale i da trenutno ne boluju od karcinoma dojke ili karcinoma grlića maternice (žene)
– da im je mjesto prebivališta na području Kantona Sarajevo
da imaju između 40-65 godina
– da u posljednjih godinu dana nisu izvršile preglede (mamografija, papa – test)
– zdravstveno osiguranje nije uslov (dakle, mogu se prijaviti osobe sa i bez zdravstvenog osiguranja).
Promocija traje od 20.07.2022. do 01.09.2022. uz napomenu da je u pitanju vremenski okvir koji se može mijenjati, a sve u skladu sa odzivom.
Iznimno nam je drago što smo dio ovog projekta. ☺️
Za potrebe kampanje kreirana je i fb stranica koju možete zapratiti za više informacija – https://www.facebook.com/zivotjeupitanju